Ana Sayfa » Manşet » Çocuk Güvenliği Eğitimi

Çocuk Güvenliği Eğitimi

ÇOCUK GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Söz konusu olan çocukların güvenliği olunca, bu konu sadece anne babaları değil, çocukları da ilgilendirir düşüncesinden yola çıktık.

Tabi ki anne babalara konu ile ilgili rehberlik etmek çok önemli ama bire bir çocuklarla çalışmanın ve onları bilinçlendirmenin daha sağlıklı olacağını düşündük.

Bu nedenle şimdiye kadar benzerine az rastlanır olan “Çocuk Güvenliği Eğitimi” projemiz ile sadece anne babaları değil çocukları da eğitim sürecine dahil ettik.

Çocuklarla yapacağımız uygulamalar ve eğitim sürecinde kullanacağımız farklı teknikler ile amacımız hem onların eğlenerek öğrenmesini sağlamak hem de güvenlik konusu ile ilgili farkındalık oluşturmak

Kurs Başlangıç Tarihi: 7 Mart 2015 Cumartesi Saat: 14.00

EĞİTİMİN AMACI:

Çocuklarımızın kendilerini olumsuz durumlardan ve tehlikeli kişilerden nasıl koruyacaklarını öğretmek.

 • Kimler onlar için tanıdık, kimler yabancı bu ayırımı yapabilmelerini sağlamak
 • Bedenlerini ve bedenlerindeki mahrem yerlerini nasıl koruyacaklarını öğretmek
 • Adres, telefon numarası gibi özel bilgilerin önemini anlatmak
 • Tehlike ve kriz anlarında yapmaları gerekenleri öğretmek
 • Anne babalara çocuk güvenliği konusunda rehberlik etmek
 • Yalnızca teorik bilgilerle değil, uygulamalar ile öğrenilen bilgilerin kalıcılığını sağlamak

 EĞİTİMDE KULLANILACAK YÖNTEM VE TEKNİKLER: 

 • Konu anlatımı
 • Slayt sunum
 • Drama
 • Kukla gösterisi
 • Konu ile ilgili canlandırma ve oyunlar

EĞİTİM SÜRESİ:

  Dört hafta devam edecek olan eğitimde, her hafta bir saatlik süre içerisinde o hafta için belirlenen konu işlenecektir.

VERİLECEK BELGE: 

Eğitim sonunda katılım belgesi verilecektir.

EĞİTİMCİ:

 Eğitimi oluşturma ve uygulama sürecini Pedagog Emine Ergün ile birlikte planladık. Kendisi eğitim içeriğinde hem vereceği teorik bilgileri hem de çocuklara ve ebeveynlere yaptıracağı uygulamaları ile edinilen bilgilerin kalıcı olmasına, verimli, keyifli bir eğitim süreci geçirmemize yardımcı olacaktır.

4-6 yaş grubundaki çocuğunuzun katılabileceği kursumuzun amacı, kursu bitiren çocuğun özgüveni daha yüksek olup kritik durumlarda bilinçli davranmasıdır. Bu kursa çocukların hem yabancılara karşı hem de gündelik durumlarda hızlıca ve en iyi şekilde tepki vermelerini öğretiyoruz. Bu şekilde hem her türlü istismar hem de akran zorbalığı çocuklar için daha az risk oluşturuyor.
Çocuğunuzla çalıştığımız bütün konular, çocuğunuzun yaşına uygundur. Heyecan verici ve ilgi çekici hikayeler, oyunlar, interaktif diyaloglar, ses tonu çalışmaları ve rol oyunları gibi metodlarla çalışıyoruz. Kullandığımız dil daima ve daima pozitiftir. Düşman imgesi veya korkular kesinlikle yaratmıyoruz. Kursumuzun sonunda çocuğunuzun özgüveni ve bilincini artırarak kritik durumlarda bilinçli davranmasını sağlıyoruz. Çünkü öz güveni yüksek çocuklar daha az tehlikeli durumlara düşer ve hayatları daha kolay olur.

Kurslarımızın içeriği ve öğretim metodu pedagog ve çocuk psikologlarınca yaş gruplarına özel tasarlandı. Çocuklar için anlaşılması ve hatırlanması kolay. Bu yaştaki çocukların yüksek oyun ihtiyacı da dikkate alınarak hazırlanan kurs konseptimiz interaktif öğrenmeyi destekliyor. Çocukların her şeyi isteyerek ve eğlenerek yapmasına özen gösteriyoruz. Çünkü ancak eğlenen bir çocuk rol oyunlarına ilgiyle katılır.

Toplam 4 üniteden oluşan eğitim 4 hafta sonu sürüyor. Katılım için ön kayıt yapmak gerekmektedir. Eğitim Katılım Bedeli 200 TL’dir

Bize Ulaşmak için Ön Kayıt için Formumuzu Doldurabilirsiniz.

Tel: 0312 467 07 00 & 0533 601 33 51 nolu telefonlardan veya info@cocukcabaskent.com mail adresinden bizimle irtibata geçebilirsiniz

Adres: 2481 Sok. Kafkas Sitesi No: 51 Ümitköy/ Ankara

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Yazar: DilhanAydin