Ana Sayfa » Event » CoderDojo Türkiye- Çocuklar Kod Yazmayı Öğreniyor
6-17 yaş arasındaki çocukların ücretsiz olarak bilgisayar programlamayı öğrenmesine destek olmayı amaçlayan CoderDojo atölye çalışmaları bundan sonra her Cumartesi günü saat 10.00-12.00 arası Ankara’nın en önemli projelerinden biri olan ”Oyuncak Kütüphanesi”nde devam ediyor. Bilgisayar yazılımı konusunda uzman gönüllülerimiz sayesinde devam eden CoderDojo buluşmalarında, çocuklar bilgisayar yazılımı dünyasına ilk adımları atıyorlar, ilgileri devam ettiği sürece, istedikleri kadar çalışmaya katılabiliyorlar.

Derse gelecek küçüklerin yanlarında (çalıştığına emin olduğunuz) laptop bilgisayarlarını (ve şarj kablolarını) getirmeleri yeterli. Vakit kaybetmemek için www.scratch.mit.edu adresinden bir hesap açılması ve programın indirilmesi de faydalı oluyor.
6 yaş ve üzerindeki meraklı bütün çocuk ve gençlere açık CoderDojo’ya, 12 yaştan küçüklerin yanlarında bir büyük ile gelmeleri gerekiyor.

Çocukların vizyonlarına renk katan çalışmalarıyla büyük beğeni toplayan Oyuncak Kütüphanesi hakkında bilgi almak isterseniz sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

http://www.oyuncakkutuphanesi.net/

https://www.facebook.com/pages/Oyuncak-Kütüphanesi/515524171793913

Ankara Oyuncak Kütüphanesi
Kızılırmak Cad. 15/4 Kızılay Çankaya – Ankara
Tel: 0312 432 53 07

Aklınıza gelebilecek diğer sorular için, öncelikle, Facebook’taki bütün notlarımızı okumanızı önemle tavsiye ediyoruz. https://www.facebook.com/coderdojoturkiye/notes

CoderDojo ilginizi çekiyorsa, bizi Facebook’ta takip ederek, her atölye çalışması ile ilgili duyuruları izleyebilirsiniz. Diğer bilgileri şu adreslerden alabilirsiniz:

http://stage-co.com/coderdojo-turkiye , www.coderdojoturkiye.com
www.facebook.com/coderdojoturkiye

 

Yazar: DilhanAydin