Ana Sayfa » Event » ANNE-ÇOCUK YOGASI

ANNE-ÇOCUK YOGA ATÖLYESİ
Hafta sonu çocuğumla neler yapabilirim diye düşünüyorsanız, işte size birlikte faydalı zaman geçirebileceğiniz muhteşem bir atölye.
Anne-çocuk yoga atölyesi 2/4 yaş ve 5/6 yaş olmak üzere iki grup şeklinde açılacaktır .
Eğitimimiz 1 saattir. TOPLAM 4 HAFTA SÜRECEKTİR.
ÇOCUĞUNUZLA BERABER EĞLENCELİ VE SAĞLIKLI 1 SAAT GEÇİRMEK İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN .
Eğitmenimiz: Gizem Eser Züber
Yoga ile, lisans eğitimini aldığı Ortadoğu Teknik Üniversite’sinde tanıştı. Yüksek lisans derecesini de aynı okulda aldıktan ve bir süre özel sektörde çeşitli şirketlerde mühendis olarak çalıştıktan sonra ailesi ile birlikte ABD’nin Connecticut eyaletine taşındı. Burada, yogaya tam zamanlı olarak odaklanması ile hayat serüvenini yoga ile zenginleştirdiğini fark etti.
Bu sırada çok sevdiği ve büyük saygı duyduğu hocası ve mentoru Meggie Rueda ile yollarının kesişmesini ilahi bir işaret olarak kabul ederek, iç dünyasına yaptığı tinsel yolculuğu daha derin ve devamlı kılmaya karar verdi. Uluslararası Yoga Alliance onaylı 200 Saatlik Eğitmenlik programını Journey of Yoga, Simsbury, Connecticut’da tamamladı.
Bu büyük adımdan sonra hocaları, Mary Rueda ile yoga teknikleri ve Robin Kirche ile yoga anatomisi çalışmalarına devam etti. Bunlara ek olarak, dünyaca ünlü yoga merkezi Himalayan Institute (Honesdale, Pennsylvania) ‘da Meditasyon ve İleri Yoga Eğitim Teknikleri ile ilgili workshoplara katıldı.
Oğlu Derin Uzay’ın gelişimine katkıda bulunmak için araştırmalar yaparken, çocuk yogasının 2 yaştan ergenlik sonuna kadar çocuklar üzerindeki kas ve kemik gelişimi, odaklanma, zihni berraklastırma gibi konulardaki pozitif etkisine hayran kaldı. Bunun üzerine cocuk kitapları yazarı ve cocuk yogası egitmeni Karin Lefranc ile tanışıp, çocuk yogası uzerine çalışmaya başladı.
Amerika’da başladığı yoga eğitmenliği’ne halen Ankara’da Base Club , Most ve United Club gibi tanınmış spor salonlarının yanı sıra, AKD Kids Cayyolu Anaokulu, şirket eğitimleri ve özel dersler ile devam etmektedir.

Yazar: DilhanAydin