Ana Sayfa » Çocukla Gezi » Gezi » Cocukcabaskent.com Forum Genel Kuralları

Cocukcabaskent.com Forum Genel Kuralları

Genel Forum Kuralları

GİZLİLİK POLİTİKAMIZ
-Forumda yazılan mesajlardan tamamen, mesajı yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı hiç bir şekilde Cocukcabaskent.com sitesi ve yöneticileri sorumluluk kabul etmez.

– Cocukcabaskent.com sitemizde, bağlantısı verilmiş hiç bir ticari program, ses dosyası ve benzeri bir dosya sunucularımızda barındırılmamaktadır. Bunun ile ilgili başlı başına sitemi özgür bir platformdur. Her internet kullanıcısı ücretsiz üye olup çeşitli paylaşım yapma hakkına sahiptirler. Yasal olmayan konuları, bağlantıları ilgili site yönetilerimize bildirmeden hiç bir yasal işlem başlatamazsınız. İllegal olarak tespit edilen konu veya mesajlar forum yetkililerine ulaştığı andan itibaren derhal kaldırılacaktır. Konuyu açan üyemiz uyarılacaktır.

GENEL FORUM KURALLARIMIZ
A Maddeleri
1- Cocukcabaskent.com forumunda, hiç bir şekilde terör örgütlerini övücü, destekleyici paylaşım yapılması yasaktır. Türkiye toplumunun bütünlüğünü bölmeye ve parçalamaya dönük şekilde destekleyici bütün düşünce ve fikirler yasaktır.
2- Genel ahlaka aykırı küfürlü yazılar, kişilerin hak ve düşüncelerini ihlal edici paylaşım yapmak kesinlikle izin verilmeyecek konular arasındadır.
3- Forum üyelerimizin her hangi bir üçüncü bir şahısı küçük düşürücü veya hakaret edici yazılar yazması, alınan üyelik nickinin ahlaksız ileti içermesi izin verilmemektedir. Süresiz ban uygulanacaktır.

B Maddeleri
1- Üyeler tarafından lisanslı veya lisanssız hiç bir ürünün satışı yapılamaz.
2- Forum üyelerimiz, yeni bir konu açmadan önce mutlaka o konunun daha önce açılıp açılmadığını kontrol etmelidir. Sitemizde gereksiz çöp yığınlığı oluşmasının önüne geçmek için lütfen daha dikkatli paylaşımlar yapmaya çalışınız. Aksi durumlarda yetkili görevlilerimiz tarafından konunuz kilitlenip, eski konu linki verilip mesajınız kaldırılacaktır. Moderatörlerimiz sizleri uyaracaktır. Tekrar etmeniz halinde geçici olarak ceza puanı eklenecek ve uzaklaştırılabileceksiniz.
3- Arama yapmadan aynı içerik paylaşılması durumunda, her zaman ilk konular geçerlidir. Geri kalan konular geçersiz sayılır. Hiç bir şekilde itirazları kabul edilmeyecektir. Dikkatli paylaşım yapınız.

C Maddeleri
1- Yazılan mesajları gelişi güzel ve kopyala-yapıştır olması durumunda mesajlar silinecek ve üyelik 1 hafta süreliğine durdurulacaktır.
2- Her mesajın altına ardı ardına, Teşekkürler, up, +++ gibi sürekli tekrarlayıcı mesajlar atmak ve flood yapmak, acındırma yardım niteliğinde cümleler yazmak kesinlikle yasaktır. Bu konuda taviz vermiyoruz. Kesinlikle uzaklaştırma cezası alacağını belirtiriz.
3- Sitemizde her bir mesajın kişisel emek değerine saygı duyduğumuzdan dolayı, mesajlarınızda TÜRKÇE dilini düzgün kullanmaya lütfen dikkat ediniz.
4- Yeni bir konu açarken, açılan konu başlıkları kesinlikle ve kesinlikle sadece harflerin başlıkları büyük olacak şekilde açılacaktır. Hepsi büyük olan yeni konular çöp kutusuna taşınacaktır. Üyelerimizin bu konuda itiraz etmeleri boşa zaman kaybı olacaktır.
5- Yeni açılan konularda başka sitelerden kopyala ve yapıştır yaptığınız durumda lütfen ALINTI ifadesini belirtiniz. Yada KAYNAK belirtiniz.
6- Yeni açılan konularda eğer ki başka bir siteden alınan bir yazı paylaşılacaksa TÜRKÇE karakter durumuna dikkat ediniz. Türkçe karakter kullanılmayan yazılar forumdan silinecektir.
D Maddeleri
1- Yazıların zaman aşımına uğraması nedeniyle güncel olmayan bilgiler sitede yer alabilir. Site adminlerimiz onca kategori ve konu arasında tüm mesajları takip edemeyebilirler. O yüzden her hangi bir “Destek Ekibi” üyemize veya Moderatör’ümüze lütfen durumu bildiriniz. Çünkü sizler gibi Admin ve Moderatörler’de bir üyedir. Her mesajı her an takip edemeyebiliriz.
2- Her hangi bir mesaj ya da konuda üyelerimiz arası çıkabilecek sözlü sataşma ve tartışma durumunda lütfen gördüğünüz her hangi bir “Moderatör” arkadaşa durumu bildiriniz. Genel paylaşım kurallarımızdan birisidir.
3- Üyelerimiz tarafından açılmış yeni konular, yeterli kadar bilgiler ile donatılmış olmalıdır. Paylaşımın yanlış yerde açılmış olması, taşınma sebeplerinden birisidir.
4- Açılan yeni konuların, başlık ve mesaj uyumu birbirine denk gelmelidir. Açılan başlık ile konu içeriği aynı işlevi karşılamıyorsa konunun kilitlenme sebebidir.
5- Her hangi birini rahatsız edici ve provake(kışkırtma) etmeye yönelik mesajlar atılması yasaktır. Her hangi bir moderatöre bildirilmelidir. Cezai işlemler en kısa sürede karşı üyeye uygulanacaktır.
6- Ciddi paylaşımlarda geyik yapmaya yönelik mesajlar atmak, konunun özgün içeriği dışarısına çıkmaya çalışmak, mesajlara spam olarak kabul edilen ” Teşekkür ederim, Güzel Paylaşım” tarzı sürekli aynı mesajlar atmak uzaklaştırma sebebidir.
7- Her hangi bir üyemizin, yöneticimizin açık ve herkese gözükecek şekilde mail adresi, telefon numarası paylaşması kesinlikle ban sebebidir.

E Maddeleri
1- Saçma sapan ifadeler ile mesaj yazan üyeler;
Örnek: asdasda, hasdsg vb. hiç bir anlam ve ifade etmeyen mesajların atılması direk ban sebebidir.
2- Cocukcabaskent.com, genel paylaşım ve kültür sitesi olup kimsenin kişisel rant sağlama ve reklam yapma yeri değildir. Aksini yapanlar süresiz uzaklaştırılacaktır.
3- Aynı konuların sürekli ve tekrar tekrar açılması direk süresiz uzaklaştırılma sebebidir.

F Maddeleri
– Sitemizde eksik veya açılmasını istediğiniz kategoriler var ise, lütfen “İstek ve Şikayetler” kısımlı bölümümüzden, “İstekler” sayfasına giderek bizlere bildiriniz. Konu ile ilgili size kısa sürede dönüş yapılacaktır.
– Sitemizde görevini ihmal eden, kendini diğer üyelerden üstün görmeye çalışan “Destek Ekibi”, “Moderatör” var ise lütfen “İstek ve Şikayetler” isimli bölüme girerek “Şikayetler” kısmından bizlere yazınız. Unutmayın ki o bölüm sadece “Admin” ve “Mesajı yazan üye” arası gözüken bir bölümdür.
– Belirli bir dönemlerde, sitemizin büyüme ve gelişme, yeni kategoriler eklenmesi durumuna göre yeni ekip arkadaşları alımı belirli süreçlerde yapılır, karşılayan üyeler yönetime katılmaya hak katılır. Fazla mesaj sayısı kasmak, sizin görevli olacağınız anlamına gelmez.
– Her kategorinin, moderatör ve yöneticilerimizce belirlenen ayrı kuralları olabilir. Lütfen takip edip, okuyunuz.
– Gerekli görüldüğü durumda, ansızın ve habersizin forum kuralı veya kurallarının değiştirilme hakkına site yönetimi sahiptir. Kimse ben bilmiyordum, okumadım vb. yazılar ile aksini iddaa edemezler.
– Gerekli görülen kurallar, eksik görülen kurallar her an eklenebilme söz konusu taşımaktadır. O yüzden sık sık, kurallarımızı takip ediniz.

Forum Kurallarımız, sitemiz yönetimi tarafından hazırlanmış olup. Üye olan her üyemiz kabul etmiş sayılırlar.

Yazar: DilhanAydin