Ana Sayfa » Çocukla Gezi » Gezi » Barcelona Barcelona çocukla Barcelona

Barcelona Barcelona çocukla Barcelona

Yaz için Yurt dışı tatili planlıyorsanız ve tur operatörü kullanmak yerine kendiniz gitmeyi tercih ediyorsanız. Tabi ki tatilinizi kıştan planlamanız da yarar var. Uçak Biletlerini Gidiş Dönüş 2000 TL gibi bir rakama alabiliyorsunuz.

Yaz Tatili için ideal yerlerden bir tanesi Barcelona, Çok sıcak olduğunu düşünebilirsiniz ama bahsedilen sıcaklık Antalya’dan daha fazla değil. İspanyolların öğleden sonra 5’e kadar çalışmadıkları ise bir gerçek. Havaların sıcaklığı düşünüldüğünde sizinde bu saatlerde dışarı çıkmamanızı şidderle öneririm. Küçük çocuğunuz varda ve yurt dışına gitmek istiyorsanız Barselona’ya gidin.

Barcelona’da bol miktarda dolaşabileceğiniz parklar mevcut.

Yurt dışı gezilerinde özellikle hop on hop off otobüsleri ile gezmeyi tercih ediyorum. Zaten gezilmesi gereken duraklar belli bu noktalarda bu otobüsler duruyorlar. genellikle de 20 dakika da bir otobüs geçiyor. Ayrıca size verilen kulaklıklarla bilgi de alabiliyorsunuz.

Barcelona’da eserlerini görüp bol miktarda para harcayacağınız kişi Gaudi, Mimar Barcelona’da çok önemli eserler yapmış. Tarzını anladığınızda zaten bu Gaudi’nin eseri diyorsunuz. Gaudi binaları katedrali ve parkı beni benden alırken, Paramızın bir kısmını da aldı. Çocukla Barcelona’da müzede sıra beklemek diye bir durum yok. Neden mi sıraya giriyorsunuz, önünüzde 200 kişi eyvah çocuğun başına güneş geçecek diye düşünürken yanınıza bir görevli geliyor ve sizin küçük çocuğunuz var lütfen bu taraftan diyor. Bir bakmışsınız ki yan kapıdan müzedesiniz. Barcelona’ da yanımızda çocuk olması nedeniyle VIP hizmeti aldık ve hiç bir müzede kuyruk beklemedik.

Bir de yurt dışı gezileri için bizim gibi küçük çocuğunuz varsa en önemli konu bebek arabası kolay toplanır ve hafif olmasında yarar var baston tipi kolay toplanan bir araba olmadan seyahate çıkmamanızı öneriyorum. Çok yol yürümek zorunda kaldığımız için çocuklar yolda yorulduğu zamanlarda eşsiz bir çözüm. Otobüse binip inerkende kolay toplanabilmesi büyük avantaj. Barcelona’da otobüse bindiğiniz zaman çocuk arabaları için yapılmış özel bölümler var çocuk arabasını bu bölüme bağlayabiliyorsunuz ve çocuğunuzun yanında oturabiliyorsunuz.

20130804_195900Sagrada Família

Gezmeden gelinmemesi gereken yerlerden Antani Gaudi’nin eseri Mükemmel Mimar değilim ama içerideki ışıklar inanılmaz.20130804_194002

 

 

 

 

 

 

 

Park Güel

Gaudi tarafından tasarımı yapılmış inanılmaz bir park Barcelonada Gaudi’nin ücretsiz görebileceğiniz tek eseri, Eşsiz bir manzara ve çılgın bir turist kalabalığı

Montjuic ve çeşmesi

Biz gündüz ziyaret etmiştik sonra gece ziyaret etmek gerektiğini fark ettik kocaman bir havuz ve eşsiz bi Su gösterisi. Giderseniz mutlaka bu gösteriyi kaçırmayın.20130804_123810

Ayrıca Çocuğunuzla gidebileceğiniz Çok büyük bir akvaryum mevcut.

Ayrıca Barcelona Futbol Sahasını gezebilir ve Hatta küçük bir bütçe ayırarak bir maç seyretme fırsatı yakalayabilirsiniz. Turistlerin seyredebilmeleri için yaz aylarında da dostluk maçları düzenliyorlar. En azından uzaktanda olsa O meşhur futbolcuları canlı görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Eğer Çocuğunuz 2-3 yaş grubuysa ve yüksek sesten korkuyorsa girmeyin. Bu uyarıyı ulaşım zorluğundan değil ses desibelinin yüksekliğinden dolayı yapıyorum.

Her tatilin sonunda olduğu gibi Barcelona’dan da ayrılmak hiç istemedik. Sanırım bu nedenledir ki uçağımızı kaçırmayı başardık.

Dip Not: Siz siz olun ekonomik olarak hazırladığınız tatiliniz de uçağınızı kaçırmayın. Ekonomikliği kalmıyor.

Sevgilerimle…

 

 

 

 

 

 

Yazar: DilhanAydin