Ana Sayfa » ÇOCUKCA SÖYLEŞİ » POY CAKE İLE TATLI BİR SÖYLEŞİ

POY CAKE İLE TATLI BİR SÖYLEŞİ

     Doğum günümüzde konuklarımız için hazırlamış olduğu tadı damağımızda kalan kurabiyelerin yaratıcısı ve  POYCAKE ‘in kurucusu Zeynep Kasapbaşoğlu İnal ile çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Doğum günümüz için hazırlamış olduğunuz kurabiyelere çok teşekkür ederiz. Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Doğum gününüz için kurabiye hazırlamama fırsat verdiğiniz için ben teşekkür ederim, benim için bir zevkti. Adım Zeynep İNAL, İstanbul doğumluyum ve tüm öğrenim hayatım İstanbul’da geçti. Üniversite eğitimimden sonra bir süre İstanbul’da çalıştım ve sonrasında evlilik sebebiyle Ankara’ya yerleştim. Ankara’ya yerleştikten sonra çeşitli özel sektör firmalarda yönetici pozisyonunda çalıştım ve oğlum Poyraz’ın doğumu ile birlikte aktif iş yaşamıma biraz ara verdim. Poyraz’ın biraz büyümesi ile birlikte zaten hep meraklı olduğum mutfak ve pastacılık alanındaki kurslara ve faaliyetlere katılarak kendimi bu yönde geliştirdim.POY CAKE

Poycake’in hikâyesi nedir? Nasıl çalışmalar yapıyorsunuz?

İlk etapta pastacılık ile ilgili kurslara katıldığımda, ortaya çıkan ürünlerle ilgili beklediğimden daha iyi sonuçlar aldığımı gördüm. Çevremdeki insanlardan aldığım olumlu geri dönüşler ve teşviklerle bu işin ticaret kısmına da girebileceğimi düşünerek “Poycake” ismiyle siparişler almaya başladım. Bu şekilde “Poycake” ismiyle sipariş üzerine butik pastalar, cupcake’ler, popcake’ler ve butik kurabiyeler yapmaya başladım. Ayrıca yine çocuklara yönelik ve onların da severek katıldığını gözlemlediğim cupcake yapımı, birlikte hamur açarak ve şekil vererek farklı şekillerde kurabiye yapımı gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyorum.

Biliyoruz ki sizin birçok konseptiniz var. Örneğin cam kurabiyeler. Bize biraz cam kurabiyelerin özelliklerini anlatır mısınız?

Evet, değişik konseptlerle çalışmayı seviyorum. Bunlardan biri de cam kurabiyeler. Cam kurabiyeler yurtdışında çok biliniyor olmasına rağmen ülkemizde henüz oradaki kadar bilinmediğini düşünüyorum. Yurtdışında özellikle yılbaşında yılbaşı ağacı süsü olarak kullanılan cam kurabiyeleri burada farklı şekil, renk ve desenlerle yapmaya gayret ediyorum. Cam kurabiyeler, ortası cam görünümlü şeker ile yapılmış renkli kurabiyeler olup, farklı temalarla çalışılabilmektedir.

Poycake’in de mutfak sırları var mı?    fotoğraf

Poycake’in mutfak sırrı olarak sadece şunu söyleyebilirim. Kendi çocuğuma yedirmediğim

hiçbir malzemeyi ürünlerimde kullanmam. Dolayısıyla Poycake ürünlerinin sağlıklı, kaliteli ve lezzetli olmasıbenim birinci önceliğimdir. Bununla birlikte, siparişini aldığım pasta veya kurabiyenin görsel olarak da farklı ve beğeniliyor olması da benim için önemlidir.

    Merak edenler o müthiş pasta ve kurabiyeleriniz için sizlere nasıl ulaşabilirler?

Poycake markası sosyal medyada şu anda aktif olarak bulunmaktadır. Bunun için Facebook’da ve Instagram’da “Poycake” ismiyle teslim ettiğim siparişlerin bir kısmının görsellerini bulabilirsiniz. Web sitemin kurulma çalışmaları devam etmektedir ve bununla ilgili bildirimi yine sosyal medya aracılığı ile yapacağım. Onun haricinde 0 539 671 16 25 telefon numarası ve poy.cake@yahoo.com e posta adresi ile bana ulaşabilirsiniz.

Yazar: DilhanAydin